NAPRAWA FELG i RENOWACJA

Ważnym profilem naszej działalności jest naprawa i renowacja samochodowych felg aluminiowych i stalowych.

Felga wraz z oponą stanowią całość, a od ich jakości zależy komfort i bezpieczeństwo podróży. Dlatego dbanie o felgi i opony powinno być priorytetem każdego kierowcy.

Jako lider w sprzedaży customowych felg aluminiowych, a od 2016 producent jedno-, dwu-, i trzyczęściowych kutych felg, posiadamy wiedzę oraz niezbędny sprzęt do naprawy i renowacji każdego rodzaju felg samochodowych.

Ze względu na bardzo słaby stan polskich dróg, zdecydowanie częściej dochodzi do szybszej eksploatacji elementów zawieszenia i ogumienia, co również przyczynia się do uszkodzenia felgi. Wszystkie występujące uszkodzenia diagnozuje technik podczas dokładnego sprawdzania felgi.

PROSTOWANIE I SPAWANIE FELG

Prostowanie felg wykonujemy na najwyższej klasy specjalistycznych maszynach i urządzeniach z zastosowaniem obróbki numerycznej CNC ograniczając do minimum ewentualne uszkodzenia lakieru powstałe przy prostowaniu felgi. Celem prostowania jest uzyskanie idealnie prostych obręczy.

Często prostowanie felg połączone jest z ich malowaniem (w przypadku uszkodzeń lakieru) lub zmiany koloru felgi na życzenie Klienta. Jak się często okazuje, koszt tych dwóch usług jest niższy niż koszt wykonania jednej.

W czasie prostowania, felga jest należycie centrowana, a w niektórych przypadkach podgrzewana, by zminimalizować ryzyko jej pęknięcia. W przypadku pęknięcia felga jest spawania, a następnie poddania obróbce tokarskiej. Pęknięcia lub ubytki spawamy na renomowanym sprzęcie firmy ESAB Heliarc 283i/353 i AC/DC.
Po prostowaniu i uzupełnieniu ubytków felga jest starannie szlifowana i toczona. W przypadku malowania na samym końcu pozostaje dokładne oczyszczenie starego lakieru za pomocą piaskowania, możliwe jest także chemiczne usunięcie powłoki lakieru. Dopiero tak przygotowana felga trafia do malowania.

MALOWANIE I POLEROWANIE FELG

Wszystkie felgi malujemy techniką proszkową!

Malujemy w innowacyjnych i nowoczesnych komorach lakierniczych, które zapewniają nieskazitelną strukturę i gwarantują maksymalną odporność lakieru. Przed malowaniem powierzchnia felgi jest dokładnie oczyszczona ze starej powłoki lakieru. Odpowiednio dobrany materiał ścierny usuwa wszelkie zabrudzenia, wygładza powierzchnię felgi i wyrównuje ją, by nadać jej odpowiednią chropowatość i ułatwić przyleganie farby do felgi. Tak przygotowana felga jest malowana.
Po malowaniu możliwe jest wykonanie polerowania rantów lub całych ramion felgi.

Jako jedna z nielicznych firm łączymy malowanie felgi z polerowaniem lica ramion felgi nadając feldze niepowtarzalny wygląd!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, gwarantujemy najwyższą jakość usług.

Naprawa felg ma na celu przywrócenie feldze właściwości wizualnych, jak i użytkowych. Zwykle felgę naprawia się z powodu skrzywienia oraz otarcia rantów, skrzywienia uniemożliwiającego właściwe wyważenie koła, skrzywienia na płaszczyźnie, pęknięcia, usuwania rdzy z felg stalowych, likwidacji uszkodzeń lakieru w postaci wszelkich rys, obić i odprysków.

Twoje felgi są już wysłużone? Chciałbyś je odnowić? Nie ma problemu!

Pomożemy Ci ocenić stopień uszkodzenia felgi i podjąć właściwą decyzję, dzięki której być może sporo zaoszczędzisz. Koszt nowej felgi jest bowiem znacznie wyższy niż jej regeneracja. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia felgi, który może ocenić tylko fachowiec. W przypadku mniejszych uszkodzeń felgę poddajemy naprawom. Dzięki renowacji zyska nie tylko felga, ale również cały samochód.
Należy podkreślić, że prawidłowa regeneracja felgi zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodu, dlatego tak ważne jest oddanie oceny zużycia felgi we właściwe ręce.
Na wszystkie regenerowane u nas felgi dajemy 12 miesięcy gwarancji!

Salon - Serwis - Produkcja


A!W Forged

ul. Metalowa 1

60-118 Poznań

Dane kontaktowe


Serwis opon

(+48) 667-777-961 

a.pyszczorska@awforged.pl


 Naprawa i renowacja felg

(+48) 516-201-301

info@awforged.com